Menu Zavřít
Více Zavřít
Mistrovství světa Masters v hokejbale 2020
Organizační tým

Ženy se připravují na MS Masters: Dcera je velký kritik, říká Radka Kvasničková

29. 11. 2019 | Anna Kuželová
Nově rodící se tým výběru žen kategorie Masters má za sebou další přípravný kemp. Příjmení Kvasničková je u hokejbalových fanoušků známé, tentokrát se však do podvědomí dere také maminka Petry Radka, která by se ráda probojovala do konečné nominace na mistrovství světa Masters, jež se uskuteční v Českých Budějovicích. Jak sama přiznává, kempy jsou náročné a na fyzické kondici ještě bude muset zapracovat.

autor fotografie: Jana Nekolová

Kempy jsou sice náročné, ale dá se to zvládnout

23. listopadu se uskutečnil druhý kemp Masters žen, tak jaký z něho máte pocit?
Na druhém kempu jsme se sešly ve Svitavách, kde mají krásnou zastřešenou halu a super zázemí. Z kempu mám dobrý pocit, i když herně nebylo vše ideální.

Co bylo náplní kempu?
Dopoledne jsme měly tréninkovou jednotku zaměřenou na různé herní činnosti a dovednosti. A odpoledne nás čekal zápas s výběrem chlapců do 14 let.

Jak moc fyzicky náročné pro Vás kempy jsou?
Kempy jsou sice náročné, ale dá se to zvládnout. Na fyzické kondici je třeba ještě zapracovat.

Odehrály jste utkání s výběrem chlapců do 14 let, jak zápas vypadal a jaký byl jeho výsledek?
Toto je spíše otázka na trenéra, ale za mě, chvílema jsem si připadala jak na kolotoči, kluci byli všude. Výsledek přesně nevím, gólů padlo hodně, bohužel všechny jen do naší brány.

Budu se muset přidat i do posilovny

Panovala u Vás v kabině s utkáním spokojenost?
Spokojenost určitě ne, ale dobrá nálada a pohoda ano. Šly jsme si zápas hlavně užít, a to se nám povedlo.

Jaká pozitiva a jaká negativa Vám zápas ukázal? Na čem je potřeba ještě zapracovat?
To se z mé pozice těžko hodnotí. Určitě je stále na čem pracovat.

Celá Vaše rodina je hokejbalová, dcera Petra Kvasničková nastupuje pravidelně za reprezentaci žen, tak jak přísný je to kritik?
Dcera je velký kritik, jak říká, je to pro mé dobro (smích). Teď vážně, snaží se mě motivovat a povzbudit. Mám v ní velkou oporu, stejně jako ve svém manželovi.

Přidáváte si s Petrou nebo třeba také manželem nějaké tréninky navíc, abyste byla na případnou účast na MS Masters stoprocentně připravená?
Chodíme společně běhat, a prý se k nim budu muset přidat i do posilovny. Motivace je velká, konečná nominace na MS Masters. Doufám, že se do ní probojuji a podaří se nám vybojovat nějakou tu placku.

Partneři